…den stora bloggdöden!
Jag har upptäckt Downton Abbey en smula senare än alla andra såklart och spenderar nu all tid framför tv:n. Såg hela säsong 1 igår och har nu börjat på säsong 2. Jag kanske till och med skippar dagens löptur! Jag ÄLSKAR det, det är ju så vackert, så engelskt, så dramatiskt och jag älskar alla kläder, speciellt Lady Mary’s. Dessutom speglar den en otroligt intressant tid! En annan sak jag älskar är när de är i London på platser som fortfarande existerar, St James Park, Moorfield’s Eye Hospital etc. LOVE IT!
Men en sak undrar jag över. Varför skedde alla break-ups samt proposals under ett träd?
Ja, Sofia. Du vet ju vad vi tycker om bloggare som inte uppdaterar… 😉
Jag har massor om Downtown Abbey. Marks mamma har redan försökt att få mig att köpa dvdn.. man kanske ska ta och göra det!
Ja, borja titta pa Downton Abbey! Det ar SA bra, du kommer inte kanna dig uttrakad pa flera dagar om du borjar med sasong 1 nu…haha!
Jag är också sen på bollen… 😉
Jag ar sen med det mesta….:)
Duuuude, du har ju FBat om detta hur lange som helst nu och forsta hur jag har undrat i DAGAR!
VAD AR DOWNTOWN ABBEY???
a) Nagot pa TV (som jag inte kollar pa for jag kollar inte sa mycket pa TV om det inte ar skivor som kommer i en rosa skokartong…)
b) Forort till Westminster Abbey.
Stina, ITV 1! Om du ar lika nordig som jag kommer du att bli hooked. Farligt.
Älskar älskar den serien och Mary är favoriten. Helt klart. Lördagar är tvorgie kväll. Först Så mycket bättre. Har du hört talas om den serien? Sedan Downton Abbey. Därefter en ny serie med Steve Buschemi som handlar om 20-talet och gangsters. Längtar till lördagen. /Sahra
Jag har aldrig hört talas om Så mycket bättre. Är det svenskt?